PODUJATIA

PODUJATIA


4.2 PRAVIDELNÉ, CYKLICKÉ PODUJATIA:

Bratislavské mestské dni 

v roku 2020 sa uskutoční už 17. ročník tohto podujatia. V rámci podujatia sú bezplatne sprístupnené podujatia, ktoré zastrešujú mestské organizácie:

Deň otvorených dní primátora mesta – návštevníci sa môžu stretnúť s primátorom v Primaciálnom paláci a oboznámiť sa s prácou magistrátu

14. ročník tradičnej burzy kníh na Klariskej ulici č. 16 vo dvore mestskej knižnice, organizovanej v spolupráci s mestskými knižnicami

ZOO – vozenie na koníkoch, krst mláďatka, mestskí policajti kynológia a jazdenie

vstup do kaplnky sv. Jakuba

Jakubovo námestie – dobrý trhNárodný beh Devín – Bratislava

V roku 2020 sa uskutoční 73. ročník bežeckého podujatia pre všetky vekové kategórie s medzinárodnou účasťou. Na preteky sa môžete zaregistrovať aj online: http://www.starz.sk. Dĺžka trate pre dospelých je 11 625 m. Štart pretekov je pod hradom Devín a cieľ na nábreží pri Korunovačnom pahorku. Slávnostné vyhlasovanie výsledkov sa uskutoční na Hviezdoslavovom námestí za účasti predstaviteľov mesta.


Bratislavské hudobné slávnosti

V roku 2020 sa uskutoční už 56. ročník. Organizuje ho predovšetkým Slovenská filharmónia. Čestnou prezidentkou je sopranistka Edita Grúberová. BHS sú každoročne prezentáciou popredných hosťujúcich zahraničných orchestrov, dirigentov, sólistov v uvádzaní nie tak známych diel.


Bratislavské jazzové dni

prvý ročník sa zorganizoval v roku 1975. Dejiskom každoročného podujatia bol PKO. Za toto obdobie tu vystúpilo mnoho svetoznámych jazzových umelcov. Rok 2020 bude už 46. ročníkom. Dlhoročným dramaturgom podujatia je Peter Lipa.


Bratislavská biela noc

medzinárodný festival súčasného umenia.

Bratislava v pohybe

Noc múzeí a galerií

17. ročník

15.5.2021

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.